Виставка-пам’яті

«Людські мости пам’яті»

 

21 листопада в бібліотеці-філії № 4 представлена виставка-пам’яті «Людські мости пам’яті» присвячену Дню Пам'яті жертв Голодомору. Голодомор - не історична минувшина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує нашу пам'ять. …Не може бути гіршої муки, аніж бачити як від голодної смерті відходить у небуття твоя родина. Тож ми, українці, повинні пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися!

На виставці були представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги відомих українських письменників В. Барки «Жовтий князь», У. Самчука «Марія» та В.Кучера «Голод». 

 Поетична п’ятихвилинка

«Лунай величне наше слово»

 

9 листопада в День української писемності та мови в бібліотеці-філії № 4 відбулась поетична п’ятихвилинка «Лунай величне наше слово». Під час заходу присутня молодь познайомилася зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку. Молодь читала вірші відомих українських поетів: Олександра Олеся, Дмитра Павличко , Володимира Самійленко. Сподіваємось, що кожен учасник заходу розкрив для себе багатство і красу рідної української мови.

Свято бібліотеки

«Бібліотеко моя! Ти мудрість всіх віків і хранителько добра»

 

 

19 жовтня бібліотека-філія № 4  святкувала свій  50-річний ювілей. На урочистості з нагоди ювілею завітали всі, хто хотів виразити свою вдячність бібліотеці. Колектив бібліотеки привітали колеги, представники влади, педагоги і студенти Кам’янець-Подільського коледжу культури, постійні користувачі бібліотеки-філії № 4. На святі прозвучали привітання від друзів та партнерів бібліотеки - вихованців та керівника клубу «Водограй»,  пісні у виконанні учнів школи мистецтв, вшанували кращих читачів.

За 50 років життя бібліотека вмістила дуже багато подій. Протягом усього цього періоду їй неодноразово доводилося долати чимало труднощів. Разом з тим, діяльність бібліотеки була різноманітною і динамічною, з постійним втіленням нових ідей, розвитком нових технологій. А ще бібліотека-філія № 4 у всі часи свого 50-річного існування була живою душею мікрорайону Біланівка, такою вона залишається і зараз.

Тематична зустріч

«В єдності наша сила»

 

Напередодні свята Дня захисника України, 12 жовтня, в бібліотеці-філії № 4 відбулася тематична зустріч «В єдності наша сила», з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності України, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню українському  народу.

Бібліотекарі здійснили історичний екскурс у героїчне минуле України та вшанували захисників усіх часів   від козаків до  сучасних захисників рідної держави. Адже цей день об’єднав всіх, хто упродовж багатьох віків стояв на захисті української землі. В кінці заходу присутні ознайомилися з матеріалами виставки «Українська армія-школа мужності».

Телерепортаж

«Цікаві факти про Японію»

 

14 вересня, в бібліотеці-філії № 4, відбувся захід в рамках оголошеного у 2017-му Роком Японії, а також Роком розвитку туризму в Україні До уваги молоді, яка завітала до книгозбірні, була представлена віртуальна подорож Сонячною Японією. Після перегляду можна було ознайомитись з фоторепродукцією «Японія у світлинах» для підвищення мотивації та інтересу молоді до вивчення історії, культури, мистецтва, народних традицій Японії, виховання поваги до культури Японії .

Сміх-тайм

«Чудотворець українського гумору» 

 

          До 95-ї річниці від дня народження українського поета–гумориста  Павла Прокоповича Глазового, працівники бібліотеки-філії № 4 провели для своїх користувачів сміх-тайм «Чудотворець українського гумору». Учасники заходу мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Веселий світ Павла Глазового!», на якій були представлені твори видатного поета , які сповнені справжнім українським гумором та сатирою та біографічні матеріали про його життя, прийняли участь в літературному змаганні за творами Глазового, переглянули відеофільм за участю відомого українського гумориста Анатолія Паламаренка, який декламував гуморески поета.                                                                                         

       Наповнена позитивними емоціями атмосфера заходу ще раз підтвердила, що творчістю Павла Глазового захоплюються різні покоління: від наймолодших до людей похилого віку. Його талановиті і дотепні твори не тільки  піднімають настрій, але й  мають повчальний зміст. 

 

Бібліотека-філія № 4 та підлітковий клуб «Водограй» привітали свої  юних користувачів бібліотеки та вихованців клубу з Днем знань. Діти прийняли участь у розважальні програмі, відповідали на питання вікторини та взяли участь у конкурсі малюнка «Моя школа -  моя гордість».

Бібліогалявина

«В компанії чудових книжок»

 

22 липня, в рамках мистецьких вихідних, бібліотека-філія № 4 представила для юних читачів бібліогалявину «В компанії чудових книжок». Захід проводився на одному з літніх майданчиків мікрорайону Біланівка. Метою заходу було формування в дітей зацікавленості до книги, бібліотеки, читання та отримання різноманітних знань. До уваги учасників заходу були представлені книги сучасних авторів, твори усної народної творчості. Діти охоче давали відповіді на питання літературної вікторини та дiзналися, як добре вони пам’ятають героїв казок та оповідань та розмалювали улюблених персонажів.

 

Інформаційне повідомлення

«Правила поведінки на водоймах»

 

Щороку дедалі більшої популярності набуває відпочинок біля річок, озер і ставків. Приємно і корисно відпочивати на воді літнього спекотного дня. Купання, сонячні ванни загартовують організм, зміцнюють здоров’я, надають бадьорості, підвищують працездатність. Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил. З основними правилами поведінки були ознайомлені користувачі бібліотеки-філії № 4, 30 червня, під час інформаційного повідомлення «Правила поведінки на водоймах». Захід проходив в прибережній зоні річки Смотрич. Бібліотекарі нагадали учасникам заходу про те, що необхідно памятати про безпечність під час перебування біля води. Порушення правил поведінки завдають непоправної шкоди здоровю і можуть призвести до нещасного випадку. Всі присутні брали участь у  конкурсах, пізнавальних іграх, з захопленням змагалися у грі-змаганні «Ловись рибко». Кожен учасник отримав памятку з правилами поведінки на воді.

Майстер-клас

«Світ створений нашими руками» 

 

Втомилися від того, що навушники постійно заплутуються? Ваша кішка або кіт їх сгризают? Вони зникають і знаходяться в найнесподіваніших місцях? Вихід є! Створіть органайзер для навушників. Саме тому 16 червня в бібліотеці-філії № 4 відбувся майстер-клас «Світ створений нашими руками», це простий і економічний спосіб перетворити звичайні речі в оригінальні аксесуари . Крім того, власноручне виготовлення саморобок - прекрасний спосіб весело та з користю провести час з дитиною в бібліотеці. Всі діти втілили свій творчий задум та власноруч зробили приємний подарунок собі та друзям.

Тренінг для непрацюючої молоді

«Молодь і працевлаштування»

(Е-урядування)

 

    7 червня в бібліотеці-філії № 4 відбувся тренінг для непрацюючої молоді «Молодь і працевлаштування». На заході обговорювалися питання стану профорієнтаційної роботи, підготовки до свідомого вибору професії з урахуванням власних намірів, здібностей та реальних можливостей ринку праці. Ознайомлення молоді з сайтом Work.ua — найбільшим в Україні сайтом з пошуку роботи та працівників, який допоможе адаптації молоді в сучасному світі професій, для запобігання майбутнього безробіття серед громадян України.

 Виставка-хобі

«Вишиванка – національна святиня»

 

Сьогодні вишиванки одягати стало модно, стильно, це прояв гордості, патріотизму та ознака  національної приналежності. До Дня вишиванки у  бібліотеці-філїі № 4 розгорнута виставка-хобі "Вишиванка - національна святиня".     На виставці були представлені вироби декоративно-прикладного мистецтва наших користувачів, які з задоволенням долучись до роботи. Це стародавні вишиванки, лляні рушники, домоткані весільні сорочки та перкалеві хустки. Перехожі приєднувалися до нас з радістю, щоб і собі відчути святість, заповідану предками. 

 Вікторина-диліжанс

«Історичними місцями країн Європи»

 

17 травня, до Дня Європи, працівники бібліотеки-філії № 4 провели вікторину-диліжанс «Історичними місцями країн Європи». Для всіх присутніх -  це ще одна нагода більше дізнатися про багатовікову історію європейських країн, європейські цінності. Доповненням заходу стала фотовиставка «Відкрий для себе Європу».          

Подорожуючи   по меридіанах і паралелях різних країн Європи,  користувачі бібліотеки,які відвідали захід, побачили все те, чим багата Європа. Але всі зрозуміли, що найбільша цінність - це народ, який цінує і береже свої традиції.

 Майстер клас

«Подарунок для мами»

 

День матері - прекрасний день нагадати своїй мамі про найніжніші і теплі почуття до неї. Можна написати вірш, подарувати подарунок або ж відправити листівку, адже отримати листівку завжди приємно, порадуй її забавною листівкою. Саме на передодні свята в бібліотеці-філії № 4 пройшов майстер клас в виготовлення вітальної листівки «Подарунок для мами» для дітей користувачів та вихованців ПК «Водограй». Діти старанно і якісно виробляли чарівні різнокольорові квіти для листівки. Такі листівки зроблені з любов’ю і від душі стануть найкращим подарунком для їхніх мам та бабусь. А самі учасники отримали весняний настрій та велике задоволення від своєї роботи.

Екологічний прайм-тайм 

«Зона в центрі Європи: Чорнобиль»

 

Більше тридцяти років минуло, як  світ схвилювала наймасштабніша техногенна катастрофа, що сталася на Чорнобильській АЕС. Цю трагедію неможливо стерти з пам’яті. Адже її наслідки ми досі відчуваємо. Чорнобильська трагедія – одне з найстрашніших лих не тільки для України, а й для усього людства. Кожного року ми повертаємося пам'яттю до тих трагічних подій, щоб ще раз віддати данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу та всього людства.

До 31 річниці від дня трагедії бібліотека-філія № 4 провела екологічний прайм-тайм  «Зона в центрі Європи: Чорнобиль». Бібліотекарі нагадали присутнім про аварію на ЧАЕС та її наслідки, продемонстрували  відеоролик «Чорнобиль. Двадцять шосте квітня», згадали імена перших ліквідаторів аварії. Заключенням заходу стало вшанування пам’яті загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання.

Майстер клас з виготовлення писанок

«Паска Христова  - дар нового життя»

 

Жодне інше свято не шанують в Україні так, як Великдень. Народні традиції, що зберігаються протягом століть і сьогодні вражають мистецькими формами великоднього декору. Декоративною прикрасою великоднього кошику була і залишається писанка. Виготовлення писанок, це не просто як здається на перший погляд, а в дійсності вимагає неабиякого хисту. На передодні свята Великодня в бібліотеці-філії № 4 відбувся майстер клас з виготовлення Писанки-зернівки. Для виготовлення використовували зерна різних культур: це гороху та квасолі, насіння льону, рис, гречку, просо та мак. Розмальовували яйця різним орнаментами, які відомі з часів язичництва і мали певне символічне значення для добробуту та здоров’я в сім’ї.

Екологічний бумеранг

«Безцінний дар – вода»

 

               12 квітня в бібліотеці-філії № 4 пройшов екологічний бумеранг «Безцінний дар – вода».   Бібліотекарі нагадали всім присутнім про надзвичайну важливість води для навколишнього середовища та значення  її в житті людини.

      У заході прийняла участь завідуюча науково-дослідного відділу Національного природничого парку «Подільські Товтри» Кучинська Олександра Петрівна, яка виступила з доповіддю на тему «Екологічний моніторинг водних ресурсів Хмельниччини». Вона зосередила свою розповідь на  проблемі чистої питної води, розповіла про стан водних ресурсів України, Хмельницької області та національного парку.

      Яке значення має вода в природі, які важливі функції для людського організму вона виконує, з якими проблемами стикається людство в зв’язку з нераціональним використанням води - про все це дізналися студенти 1 курсу Індустріального коледжу, які були присутніми на заході. Студенти активно брали участь в дискусії, ключовими питаннями якої були: якість питної  води та її вплив на здоровя людини, фактори забруднення водних ресурсів. На завершення заходу всі присутні отримали в подарунок буклети та плакати з інформацією про Національний природничий парк «Подільські 

Урок застереження

«Твій друг дорожній рух»

 

Проблема безпеки на дорогах сьогодні надзвичайно актуальна. Розкрити для дітей поняття «безпечний шлях», розвивати навички свідомого користування Правилами дорожнього руху  можна було на уроці застереження «Твій друг дорожній рух», який відбувся 8 квітня в бібліотеці-філії № 4. Дітям були продемонстровані відеоролики та повчальні мультфільми «Азбука безпеки на дорозі» про пригоди тітоньки Сови та її друзів.  Для закріплення знань дорожнього руху діти розфарбовували розмальовки з дорожніми знаками під девізом «Розфарбовуємо, запам’ятовуємо, повторюємо і застосовуємо на дорозі».

Літературні хвилини

«Краса природи мовою поетів»

 

          Композитор передає картини природи за допомогою звуків, художник – за допомогою фарб, а поет – за допомогою образного слова. Вірші про природу пройняті радістю, ніжністю, любов’ю до рідного краю, символічним звучанням, красою кольорів і звуків. Переконатись  в цьому  мали змогу читачі бібліотеки-філії № 4, які завітали до бібліотеки, 30 березня, на літературні хвилини «Краса природи мовою поетів».  Присутні з захопленням  слухали поезію, взяли участь у літературній вікторині. Чудовим доповненням заходу стали літературні змагання, в яких активно прийняли участь користувачі бібліотеки. 

 Відео- мандрівка

«Знайома і незнайома Німеччина»

Традиційно з 26 по 31 березня в бібліотеці відбувся тиждень юнацької книги. Мета Тижня – підтримка читання  та широке використання літератури  у вихованні  підростаючого покоління. 28 березня в бібліотеці-філії № 4 відкрили тиждень юнацької книги відео мандрівкою «Знайома і незнайома Німеччина» присвяченою року німецької мови в Україні. Що ми знаємо про Німеччину? Віртуальна подорож познайомила молодь із деякими з її найцікавіших міст, багатих на історію та культуру, ознайомила з історією замків і фортець, занурилися в чарівну природу.  Та дізнались про найбільш цікаві факти, пов'язані з Німеччиною. 

19 березня,в рамках  поетичного фестивалю «Поділля ОРЕN», в бібліотеці-філії № 4 відбулася творча зустріч з відомою українською письменницею  Ніною Фіалко, яка працює в жанрі сучасного реалістичного роману. В творчому  доробку Ніни Фіалко такі популярні романи, як  «Зламані  жоржини», « Повертайтесь , журавлі, додому», « Родинні гріхи», « Ріка життя», «Дві обручки» та багато  інших. Теми, які порушує  автор в своїх творах не залишають нікого байдужим, бо в їх основі – правдиві історії з життя людей , які мешкають серед нас і мають схожі проблеми.

Особливо теплі спогади Ніни Фіалко пов’язані  з нашим містом, адже в минулому письменниця  - студентка Кам’янець-Подільського технікуму харчової промисловості,  тож на зустрічі серед усіх присутніх були і колишні студенти і викладачі цього навчального закладу. З захопленням слухачі сприйняли виступ поетеси з поетичного клубу «Ліра» Тетяни Дорошенко, який став гарним доповненням заходу.

 

Ніна Іванівна відповідала на численні запитання своїх шанувальників, які в цей день завітали до бібліотеки, розповіла як знаходить сюжети для своїх творів, як проходить сам процес творення книги. Бажаючі мали змогу придбати книгу з автографом автора. Всім присутнім на заході припали до душі цікаві розповіді, щира атмосфера та особисте спілкуванням з Ніною Фіалко.

Літературна вікторина

«Невмируще слово Кобзаря»

 

 

До дня народження Т.Шевченка бібліотека-філія № 4 спільно з підлітковим клубом «Водограй» провели літературну вікторину «Невмируще слово Кобзаря». У змаганні прийняли участь вихованці клубу та користувачі бібліотеки. Це дало змогу глибше ознайомити молодь з життям та творчістю українського народного поета Т.Г.Шевченка, виховувати любов до історії свого народу, його мови та сприяти національному вихованню молоді, формувати почуття гордості за Україну.

Патріотичний роздум

«Нові часи нові герої»

 

 Високу ціну заплатила Україна за свій європейський вибір на Майдані. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молоді люди, ті, хто лише починав жити. Відтоді загиблих учасників акції протесту стали називати «Небесна сотня».

До дня вшанування тих трагічних подій, 18 лютого, в читальному залі бібліотеки-філії № 4 відбувся патріотичний роздум «Нові часи нові герої». Під час заходу присутні згадали події на Майдані Незалежності 18-20 лютого 2014 року, переглянувши відеофільм про Революцію Гідності. В той час найбільш жорстоке протистояння відбулося на вулиці Інститутській, де переважно від куль снайперів, загинула майже сотня повстанців, серед яких було чимало наших земляків. Наприкінці заходу всі присутні вшанували пам'ять загиблих на Майдані.

Конкурсно-розважальна програма

«Від серця до серця».

 

14 лютого,надзвичайний день — День Святого Валентина — Всесвітній день закоханих. Саме цього дня в бібліотеці-філії № 4 спільно з підлітковим клубом «Водограй» відбулась конкурсно-розважальна програма «Від серця до серця». Молодь захоплено приймала участь в конкурсах та розвагах. Наприкінці вечора було організована святкова дискотека.

Урок державотворення

«Єдність, як запорука сили України»

 

На передодні дня Соборності України працівники бібліотеки-філії № 4 провели урок державотворення «Єдність, як запорука сили України». Користувачам бібліотеки представили перегляд фільму про історичні віхи Соборності та ознайомили з тематичною викладкою літератури про часи встановлення України як єдиної, соборної держави. Для молоді, яка була присутня на заході, провели вікторину про Україну.

Урок державотворення

«Єдність, як запорука сили України»

 

На передодні дня Соборності України працівники бібліотеки-філії № 4 провели урок державотворення «Єдність, як запорука сили України». Користувачам бібліотеки представили перегляд фільму про історичні віхи Соборності та ознайомили з тематичною викладкою літератури про часи встановлення України як єдиної, соборної держави. Для молоді, яка була присутня на заході, провели вікторину про Україну.

Майстер-клас

«Різдвяна листівка-ялинка»

 

Новорічно-різдвяні свята - найсвітліші свята в нашому повсякденному житті, які люблять і діти, і дорослі. Щороку ми намагаємося зробити їх веселими і безтурботним. Такі дні - це відмінний привід для того, щоб урізноманітнити  дозвілля.

Тому бібліотека-філія № 4 для користувачів бібліотеки провела майстер-клас «Різдвяна  листівка-ялинка».   Діти виготовляли власноруч різдвяні листівки та  малювали чарівні малюнки. Захід пройшов в затишній атмосфері теплого спілкування. Всі учасники поверталися з бібліотеки із гарним настроєм та відчуттям наближення свята.

Народознавче ревю

«Обереги українського народу»

 

 В рамках мистецьких вихідних, що проходять у Кам’янці-Подільському, 23 липня бібліотека-філія № 4 спільно з підлітковим  клубом «Водограй»  провела народознавче ревю «Обереги українського народу».

Захід проводився на одному з літніх майданчиків мікрорайону Біланівка. Ведучі ознайомили присутніх з традиціями і звичаями нашої країни, розширили їх уявлення про обереги та значення їх у житті українців. Учасники заходу охоче давали відповіді на питання гри-вікторини «Як у нас на Україні». Цікавою частиною народознавчого ревю став майстер-клас з виготовлення стародавнього українського оберега – ляльки-мотанки і оберегів-браслетів.

Всі, хто брав участь у заході поверталися додому з чудовими подарунками - оберегами, приємними враженнями та гарним настроєм. 

Час корисних порад

«Скарбничка народного досвіду»

 

Природа нашої подільської землі, багата  на рослини, що мають лікувальні властивості . Лікарські рослини – одне з основних джерел одержання лікувальних і профілактичних засобів сучасної медицини. 

22 липня бібліотека-філія № 4 для провела своїх користувачів час корисних порад «Скарбничка народного досвіду». Присутні дізналися більше про лікарські рослини, вивчили правила їх збирання,  зберігання,  зрозуміли, що слід бережливо ставитись до природи рідного краю. Під час заходу була презентована  книжкова виставка-порада «Цілющі сили рідної землі».

«Цвіте добром земля Каменяра»

Виставка-портрет

           

Іван Франко є однією з найяскравіших постатей в українській історії і літературі. До 160-річниці від дня народження Івана Франка в Кам’янець-Подільській бібліотеці-філії № 4 розгорнуто виставку-портрет «Цвіте добром земля Каменяра». Метою виставки є популяризація творчої спадщини письменника, вшанування пам’яті Великого Каменяра. Виставка містить критичні матеріали  про основні сторінки життя і творчості письменника, художні твори, ліричні збірки поета,переклади прозових творів з іншомовного фольклору, античної літератури. Виставка представлена такими розділами:

- Його життя-вогонь і боротьба;

- Твори наповнені потугою любові, мудрості й добра;

- І. Франко – світоч національного відродження.

 

«Рядками закону, права і моралі»

Інформаційне повідомлення

         28 червня наша країна відзначає День Конституції. Щоб ознайомити молодь з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях держави і права, роль Конституції в житті країни і людей, права і обов'язки пересічних громадян, про те, як «народжуються» закони, які відносини регулює цивільне право, сімейне право тощо, 24 червня бібліотека-філія №4 провела інформаційне повідомлення «Рядками закону, права і моралі». До уваги користувачів була представлена правознавча, історично-довідкова література з фондів бібліотеки.

 

 

 

 

 

Вітаємо з перемогою Звереву Ганну Віталіївну, студентку ІІ курсу, ДВНЗ «Кам’янець – Подільський Індустріальний коледж», яка зайняла ІІІ місце в обласному творчому конкурсі з краєзнавства «Стежками відомих людей».

Патріотична година

«Я громадянин – патріот рідної держави»

 

В бібліотеці – філії № 4, спільно з підлітковим клубом «Водограй», для молоді пройшла патріотична година «Я громадянин – патріот рідної держави». Метою заходу було виховати почуття патріотизму, національної гордості та формувати любов до духовних скарбів народу, повагу до символів України, до своїх батьків. До уваги присутніх представлена книжкова виставка «Україна -  від подиху століть до сьогодення» та виставка «Вишивані і рукотворні дивотвори» де були представлені власні вироби батьків та вихованців клубу.

Ретроспектива фільму

«У бій ідуть самі «старі»

 

  6 травня для молоді, на передодні дня Перемоги, в бібліотеці – філії пройшов перегляд фільму «У бій ідуть самі «старі». Це радянський художній фільм, знятий актором та режисером Леонідом Биковим у 1973 році. Фільм та Леонід Биков за виконання головної ролі отримали першу премію на VII Всесоюзному кінофестивалі у Баку. У фільмі розповідається про бойові будні льотчиків-винищувачів під час Німецько-радянської війни, в основному — другої, «співочої» ескадрильї.

Вважається, що прототипом головного героя фільму командира другої ескадрилії капітана Титаренка на прізвисько Маестро став радянський військовий льотчик, двічі Герой Радянського Союзу Попков Віталій Іванович. Також після перегляду фільму була представлена книжкова виставка «Із книжок про війну…»

«Чорнобиль! Його забути не дозволяє майбутнє»

Година – реквієм

 

26 квітня минає тридцять років як Україну спіткала страшна трагедія – на четвертому енергоблоці ЧАЕС прогримів вибух, сталася техногенно - екологічна катастрофа, яка сколихнула увесь світ. Наслідки тієї аварії даються взнаки і сьогодні.

З нагоди відзначення 30 річниці Чорнобильської трагедії, 23 квітня, бібліотека – філія №4 провели для користувачів бібліотеки годину – реквієм «Чорнобиль! Його забути не дозволяє майбутнє». Захід проводився з метою осмислення масштабів трагічних подій, виховання поваги до тих людей, які робили все можливе, щоб зменшити наслідки катастрофи, вшанування  пам'яті загиблих ліквідаторів. Присутні переглянули відеофільм про Чорнобильську катастрофу.  На завершення заходу присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих ліквідаторів аварії на  Чорнобильській  АЕС.

 Бібліотека - філія №4 долучилась до благодійної акції «Великоднє тепло». Вона покликана подбати про військових, які у велике православне свято залишатимуться на сході України, захищаючи нашу державу. Діти підготували гостинці  та малюнки для солдатів.

«Рабство за власним бажанням»

Урок – застереження

6 квітня, напередодні відзначення Всесвітнього дня здоров’я, бібліотека – філія №4 провела урок – застереження «Рабство за власним бажанням». Захід проводився для студентів Харчового коледжу з метою спрямування уваги слухачів на проблеми, які стоять перед людиною, пов’язані із здоров’ям; формування у молодого покоління правильного уявлення про здоровий спосіб життя; дбайливого ставлення до свого здоров’я і здоров’я оточуючих. Перед слухачами виступив провідний спеціаліст з центру соціальних служб, який розповів студентам про згубну дію на молодий організм куріння, вживання алкоголю, наркотичних речовин. На завершення заходу було продемонстровано відео презентацію про те, як зберегти власне здоров’я і запобігти шкідливим звичкам. 

 

 

 

Вітаємо переможця , Дмитра Батушанського, учня 6-А класу НВК №13, який зайняв ІІ місце в молодшій категорії в обласному конкурсі читців, присвяченому 189-їй річниці від дня народження Леоніда Глібова.

 Година цікавих повідомлень

  «До книги всі шляхи відкриті»

 

 Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) оголосила польське місто Вроцлав  Всесвітньою столицею книжки 2016 року. Місто удостоєне цього почесного звання за успішні проекти з просування культури читання, підтримки бібліотек та розвитку видавничої справи.З нагоди цієї події, в рамках тижня юнацької книги , 25 березня, бібліотека-філія № 4  провела для користувачів бібліотеки  годину цікавих повідомлень «До книги всі шляхи відкриті». Захід проводився з метою розширення поняття  про книги і їх призначення, розвитку інтересу до читання.

Автограф сесія

«Вірші народженні почуттям»

 

19 березня в затишному арт-кафе «Щасливий кіт» в рамках поетичного фестивалю «ПОДІЛЛЯ OPEN» відбулась  автограф сесія «Вірші народженні почуттям»  з талановитою, оригінальною поетесою Юлією Вротоною.

Поетеса зачарувала присутніх своєю щирістю, глибиною та надзвичайно тонким розумінням життєвих цінностей. Ознайомила зі своєю творчістю, розповіла про участь та перемоги в українських та міжнародних літературних конкурсах. Продемонструвала аудиторії відео поезію, в яких вона виступає в якості сценариста та  режисера. Зачитала вірші та поділилась планами про нову діяльність -  збірку віршів для дітей. Усі бажаючі мали змогу отримати книгу з автографом.

Літературні хвилини

«Слово Тараса – наша зброя й краса»

 

Тарас Шевченко увійшов в історію української культури як видатний поет, художник, творець нової літератури та літературної мови. Вся творчість поета зігріта любов’ю до Батьківщини, до свого народу. З метою глибшого ознайомлення з творчістю Т. Шевченка бібліотека-філія №4 спільно керівником клубу «Водограй» 9 березня провели літературні хвилини «Слово Тараса – наша зброя й краса». На заході прозвучали уривки з відомих віршів поета, учасники заходу взяли участь у вікторині «Що ми знаємо про Шевченка?».

«Зоріє поміж нас щире Лесине слово»

Поетична елегія

 

25 лютого минає 145 років від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки. З цієї нагоди працівники бібліотеки-філії № 4  провели поетичну елегію «Зоріє поміж нас щире Лесине слово». Захід проводився для учнівської молоді, з метою ознайомлення з творчою спадщиною Лесі Українки, формування інтересу до українського поетичного слова. На заході звучала поезія Лесі Українки. Учасники заходу прийняли участь у літературній  вікторині за творчістю письменниці. На завершення заходу відбулась демонстрація відео презентації «Шляхами долі Лесі Українки» про цікаві і маловідомі факти з біографії української поетеси. 

Збережемо першоцвіти!»

Еко-година

23 лютого бібліотека - філія № 4 у співпраці з підлітковим клубом «Водограй» провели для користувачів бібліотеки і членів клубу еко-годину «Збережемо першоцвіти!», з метою виховання любові до природи рідного краю, дбайливого ставлення до рідкісних рослин, заохочення до збереження зникаючих з нашого середовища першоцвітів. Під час вступної бесіди учасники заходу дізналися про місця де першоцвіти ще збереглися, про особливості їх розмноження, росту, розвитку, періоду дозрівання. Учасники заходу взяли участь у вікторині про перші весняні квіти, малювали первоцвіти, виготовляли їх з кольорового паперу, бісеру, тканини. На завершення заходу ведучі особливу увагу звернула на лікувальні властивості першоцвітів, що ростуть на території нашого краю , а також на те, що необхідно зробити все можливе, щоб зберегти для нащадків всі види рослин, що занесені до Червоної книги України.

«Цей дивний світ – бібліотека»

Флаєр-акція

 

28 січня працівники бібліотеки-філії №4 долучилися до флаєр-акції  «Цей дивний світ – бібліотека», що проходила в різних районах міста і була приурочена 150-річчю від дня заснування Кам’янець- Подільської міської центральної бібліотеки.

«Як пройти в бібліотеку?»

Бібліотечний квест

 28 січня працівники бібліотеки- філії №4 взяли участь у бібліотечному квесті «Як пройти в бібліотеку?», приуроченому 150-річчю від часу заснування Кам’янець-Подільської міської центральної бібліотеки.

Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!

Правила етики спілкування із людьми з особливими потребами

Корисні посилання

Українська бібліотечна асоціація
Українська бібліотечна асоціація
Урядовий портал
Урядовий ппортал
Урядовий сайт для юних громадян
Урядовий сайт для юних громадян
Бібліоміст
Бібліоміст
Кам'янець-Подільська міська рада
Кам'янець-Подільська міська рада
Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник
Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник
Кам'янець-Подільська дитяча музична школа
Кам'янець-Подільська дитяча музична школа
Кам'янець-Подільський міський Будинок культури
Кам'янець-Подільський міський Будинок культури
Кам'янець-Подільська міська дитяча школа мистецтв
Кам'янець-Подільська міська дитяча школа мистецтв
Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
НБУ для дітей
НБУ для дітей
ДБУ для юнацтва
ДБУ для юнацтва
Хмельницька ОУНБ
Хмельницька ОУНБ
Хмельницька обласна бібліотека для дітей
Хмельницька обласна бібліотека для дітей
ХМ ЦБС
ХМ ЦБС
Кам'янець-Подільська бібліотека ЗОШ №12
Кам'янець-Подільська бібліотека ЗОШ №12
Кам'янець-Подільська бібліотека ЗОШ №15
Кам'янець-Подільська бібліотека ЗОШ №15
Кам'янець-Подільська ЦМБ ім. Костя Солухи
Кам'янець-Подільська ЦМБ ім. Костя Солухи
Кам'янець-Подільська ЦМБ ВКОЛ
Кам'янець-Подільська ЦМБ ВКОЛ

Бібліотеки-філії

Кам'янець-Подільської МЦБС

Бібліотека-філія №2  Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №2 Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №3  Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №3 Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №6 для дітей Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №6 для дітей Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №7 Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №7 Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №8 для дітей Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №8 для дітей Кам'янець-Подільської МЦБС