Виставка-пам’яті

           «Стежками мук та болю»

 

23 листопада в бібліотеці-філії № 4 представлена виставка-пам’яті «Стежками мук та болю» присвячену Дню Пам'яті жертв Голодомору. Голодомор - не історична минувшина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує нашу пам'ять. …Не може бути гіршої муки, аніж бачити як від голодної смерті відходить у небуття твоя родина. Тож ми, українці, повинні пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися!                                   На виставці були представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги відомих українських письменників. Також представленні книги свідчень голодоморів і політичних репресій в Хмельницькій області.

Літературно-поетична година

«Наша мова – пісня і в словах любов»

 

Щороку, 9 листопада, в Україні, відзначається День української писемності та  мови – свято, яке спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас розширення знань про красу і багатство української мови, пробудження почуття національної гідності.            В цей день користувачі бібліотеки-філії № 4 завітали до книгозбірні на літературно-поетичну годину «Наша мова – пісня і в словах любов».                                  

Учасники заходу  декламували вірші про рідну мову, про Україну, про рідний край  та відповідали на запитання мовної вікторини «Подорож до країни фразеології». Присутні дізналися про різноманіття мов у світі і про те, що українська мова входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Ознайомилися з сторінками історії української мови, згадають скорботні дати на тернистому шляху її розвитку.

Літературна мандрівка

«Великий мрійник та фантазер»

 

25 жовтня користувачі бібліотеки-філії № 4 вирушили у літературну мандрівку «Великий мрійник та фантазер». Захід приурочений до 190-річчя від дня народження Жуля Верна – французького письменника, класика науково-фантастичної літератури, автора географічних романів, який і досі вважається одним із найпродуктивніших у пригодницькому жанрі. Всесвітньо відомі романи письменника надихнули багатьох винахідників, мандрівників, адже його герої здійснювали різноманітні подорожі, спускалися у надра Землі та на дно океану, відкривали нові Землі.

Учасники мандрівки взяли участь  у вікторині, переглянули уривки з фільмів за мотивами творів письменника. Присутнім цікаво було  дізнатися про відомі факти із творчого життя Жуля Верна.

Година вшанування

«Вірні присязі»

   

     14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем українського козацтва наша держава святкує День захисника України. З цієї нагоди, 11 жовтня, з метою вшанування мужності та героїзму захисників України, бібліотека-філія № 4 провела годину вшанування «Вірні присязі» для постійних відвідувачів та гостей бібліотеки.

Біблотечний уїк-кенд

«Там де живе мудрість»

 

 

    Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, 28 вересня у нашій книгозбірні для всіх хто любить і цінує книгу пройшов день відкритих дверей. В рамках його дня відбувся біблотечний уїк-кенд «Там де живе мудрість» для користувачів бібліотеки. Цього дня багато шанувальників книги скористались акцією «Безкоштовний запис до бібліотеки», а також ознайомились з літературним новинками літератури та переглянули асортимент періодичних видань.

Рекламна акція

«Бібліотека – відкритий світ читань»

 

 

   В останній тиждень вересня в Україні відзначають день бібліотек. Напередодні свята бібліотека-філія № 4 провела рекламну акцію «Бібліотека – відкритий світ читань» серед учнів НВК № 13. Для молоді були розроблені рекламні простекти, які розповідали про бібліотеку та заохочували дітей до читання.

Історична вікторина

«Вільна Україна на всі часи, на всі віки»

 

 

23 серпня напередодні великого свята нашої Батьківщини — Дня незалежності в бібліотеці-філії № 4 відбулась історична вікторина «Вільна Україна на всі часи, на всі віки». Юних патріотів було перевірено на знання українських традицій, історії України, видатних діячів культури та літератури. До уваги молоді представлена тематична поличка «Державність омріяна поколіннями», яка сподіваємось буде, сприяли формуванню у користувачів людської гідності, любові до рідної землі, родини, свого народу.

Літературна лавочка

«Книга по колу»

 

У розпалі літні канікули, але з книгою надовго розлучатися не можна. 15 серпня  на дитячому майданчику бібліотека-філія № 4 провела літературну лавочку «Книга по колу».  Діти  ознайомились з новинками дитячої літератури, переглянули цікавинки періодичних видань, взяли участь у вікторинах та грали в  спортивно-ігрові забави.

Народознавча майстерня

Медовий спас: історія і традиції свята

14 серпня, в перший день Успенського посту, православні та греко-католики відзначають Медовий Спас, або Маковія. Так у народі називають церковне свято Походження Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього. Оскільки за сотні років язичництво і християнство дуже тісно переплелися в православ'ї, то багато свят отримали свої унікальні традиції, звичаї та прикмети.                                                                     На Маковія також прийнято збирати особливий букет з трав - «Маковійчик». У ньому мають бути присутні чебрець, м'ята, полин, калина, рута, календула, материнка, колоски вівса, донник, тирлич, чорнобривці та головки маку. Саме такі букетики, 13 серпня,  складали вихованці ПК «Водограй» та користувачі бібліотеки-філії № 4. Діти робили оберіг з цілющих трав, які збирали під час екскурсії каньйоном р. Смотрич. Такі букети несли святити до церкви і вірили, що він на цілий рік стане оберегом для сім'ї та допоможе зібрати багатий урожай.

Бібліопікнік

«Відпочивай, але читати не забувай»

Літо у розпалі і час літнього відпочинку у дітей ще триває, але у спілкуванні з книгою не повинно бути жодних перерв. Саме тому, 19 липня, бібліотека-філія № 4 організувала бібліопікнік «Відпочивай, але читати не забувай».

Можна забути про школу і підручники, відпочивати, подорожувати, пізнавати світ навколо. Та не можна уявити повноцінний відпочинок без цікавої книги. Всі, хто сьогодні завітав на бібліопікнік, мали можливість познайомитися з книжковими новинками та дитячими періодичними виданнями. Зацікавив присутніх майстер-клас з виготовлення літніх прикрас та книжкових закладок. Цей маленький читацький аксесуар може стати стимулом для читання. А те, що така симпатична закладка ще й зроблена своїми руками, принесла дітям особливе задоволення.

 Бібліотека влаштувала справжній бібліотечний пікнік. Діти відпочивали і пізнавали світ, поринали у дивовижні подорожі морем книг та яскравих журналів, слухали казки, відгадували загадки, відповідали на питання вікторини.      

 Виставка–порада

«Для дому, для душі, для дозвілля»

 Для гарного відпочинку після напружених робочих днів -  необхідна організація дозвілля. Варіантів організації свого дозвілля є багато, головне віднайти свій спосіб гарного та корисного проведення часу. Хочеться відпочити в усіх відношеннях – душею і тілом. Саме для цього існує активний відпочинок - заняття приємною та улюбленою справою. Книжкова виставка «Для дому, для душі, для дозвілля», яку презентовано у читальному залі бібліотеки-філії № 4, 9 липня, ознайомлює читачів з різноманітними способами організації свого відпочинку. На виставці представлені видання про рукоділля і вишивку, про розвиток культури харчування і корисні рецепти для приготування їжі, про новинки моди і сучасні тенденції в оформленні будинку і саду.

Виставка-порада містить такі розділи:

- Домашній затишок своїми руками;

- Ідеї для дозвілля;

- Корисні поради з преси.  

Нарешті таке довгоочікуване літо. Який вид відпочинку обрати? Дізнайтеся про це з матеріалів, представлених на виставці «Для дому, для душі, для дозвілля».

Ігровий майданчик

«Майстерня дружби та позитивного настрою»

 

7 червня для дітей учасників АТО бібліотеки-філії № 3, 4, 5 провели ігровий майданчик «Майстерня дружби та позитивного настрою». Для дітей була організована книжкова виставка «Нові книги нового століття» та фотозона. Молодь активно приймала участь у казкових вікторинах, конкурсах малюнка, завданнях з народознавства, малюнку на асфальті. Родзинкою сьогоднішнього дня було запускання кульок з бажаннями дітей. Усі отримали позитивний настій від спілкування та солодкі подарунки.

Книжкова виставка

 

«По сусідству з книгою»

 

 Бібліотека-філія № 4 взяла за мету зацікавити своїх юних користувачів книжковою виставкою з «родзинкою». Читачам учням середньої та старшої шкільної ланки запропонована оригінальна книжкову виставку «По сусідству з книгою». ЇЇ назва говорить сама за себе. Виставка представлена у вигляді будиночку де живуть книги. Двері цього храму знань відчинені кожному читачеві і дає їм безкінечні знання. І нехай кожна дитина знайде час, для того щоб взяти до рук улюблену книжку і почитати!

Етно-розповідь

«Вишиванка - символ української душі»

У третій четвер травня в Україні вже традиційно відзначають День вишиванки. Саме цьому дню присвячена етно-розповідь «Вишиванка - символ української душі», яка відбулася 17 травня в бібліотеці-філії № 4. Учасники заходу дізналися багато цікавого про українську вишиванку, історію її виникнення,  про значення орнаментів, які здавна використовувалися в оздобленні вишиванок.

Вишиванка завжди була нашим національним символом, нашою гордістю та автентичною ознакою. До уваги присутніх продемонстровано колекцію вишиванок, вишиваних рушників та серветок. Яскраво пройшов  день вишиванки у бібліотеці створивши святковий настрій та залишивши по собі незабутні спогади

Урок творчості

«Створіть Ваше сімейне древо»

 

15 травня у Міжнародний день сім’ї  бібліотека-філія № 4 для юних користувачів провела урок творчості «Створіть Ваше сімейне древо». Нинішнє покоління особливо не цікавиться своїми предками, а намалювати родинне дерево своїми руками дозволяє дізнатися коріння свого роду. До цього діти готувались за допомогою свої батьків та родичів. Для  роботи потрібно мінімум матеріалів - фломастери або олівці і по можливості фото, які знайдуться в альбомах або на цифрових носіях.

Виставка спомин

«Нащадки пам’ять бережуть»

 

8 травня у день пам’яті та примирення в бібліотеці-філії № 4, до уваги своїх користувачів представлена виставка спомин «Нащадки пам’ять бережуть» присвячену дню Перемоги над нацизмом у другій світовій війні. На виставці представлені книги, альбоми, ілюстрації які допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів. Донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів.

Виставка-спогад

«Терновий вінець Чорнобиля».

 

26 квітня, до дня трагедії на Чорнобильській АЕС, в бібліотеці-філії № 4 оформлено виставку-спогад «Терновий вінець Чорнобиля». На виставці представлені  документальні матеріали, художні твори та публіцистичні нариси про Чорнобиль, а також книги про учасників ліквідації наслідків аварії. Організація виставки має за мету привернути увагу користувачів бібліотеки до однієї з трагічних сторінок історії України, розкрити наслідки трагедії, вшанувати пам'ять ліквідаторів аварії.

Тематична година

«Відверто про сокровенне»

 

11 квітня в бібліотеці-філії № 4 для студентів Індустріального коледжу відбулась тематична година «Відверто про сокровенне». Захід проходив за участі Олійник Світлани Петрівни акушера-гінеколога, генетика з «Клініки дружньої до молоді».  Фахівець надав молоді цікаву інформацію про збереження репродуктивного здоров’я, популяризація здорового способу життя та відповів  на всі делікатні питання.

Виставка-свято

«Великдень просить на гостину»

4 квітня, з нагоди свята Христового Воскресіння, бібліотека-філія № 4 пропонує переглянути виставку-свято «Великдень просить на гостину». Матеріали, представлені на виставці, знайомлять користувачів із традиціями святкування Великодня, розповідають про історію походження та про  важливі символи свята – Паску, писанки і інші атрибути цього дня. Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють національні особливості українських Великодніх свят.  

Великдень – одне із шанованих і величних свят, яке відзначають щороку. У цей день люди йдуть до церкви, щоб відчути на собі красу і силу Божого благословення. Вони приносять до церкви свою любов, віру і надію, святять паски, писанки і крашанки, що є символом життя на землі. Великдень усіх на гостини просить.

Книжковий парад

«Нові книги нового століття»

28 березня, в рамках Всеукраїнського тижня юнацької книги, в читальному залі бібліотеки організовано книжкову виставку «Нові книги нового століття». Виставка презентована у формі книжкового параду. До уваги юних користувачів бібліотеки книги сучасних українських та зарубіжних письменників різних жанрів, які захоплюють пригодами і подорожами, незвичайними загадками і страшними небезпеками, книги, які стали основою для екранізації цікавих фільмів. Це художні твори про мужність і честь, про вміння долати труднощі, про дружбу і перше кохання.  Виставка містить три розділи:

I Читай! Думай нестандартно.

II Читай! Цінуй дружбу.

III Читай! Дивись фільми.

Літературний вернісаж

«Українська класика в минулому і тепер»

 

Традиційно в бібліотеках у березні проходить Всеукраїнський тиждень юнацької книги. Його завдання — заохочення молоді до читання, популяризація найкращих надбань української і світової літератури. Відкриттям тижня 27 березня в бібліотеці-філії № 4 став літературний вернісаж «Українська класика в минулому і тепер». До уваги присутній були представленні кращі твори української класики, які вивчаються в загальноосвітніх і вищих навчальних закладах. Всі вони – класики, визнані часом і вдячними читачами багатьох поколінь. Їхні твори знайшли сьогодні місце у кожній бібліотеці України. Починаючи з Івана Котляревського, Григорія Квітки-Основ'яненка, Тараса Шевченка, Пантелеймона Куліша, Івана Франка, Лесі Українки, Олександра Довженка, Ліни Костенко, Василя Стуса та ще багатьох високообдарованих майстрів слова.

Консультація

«Пенсійний калькулятор на сайті Пенсійного фонду»

 

В роботі бібліотеки особлива увага приділяється наданню вільного доступу до інформаційних ресурсів, інформування та просвітницька робота серед громади. З цією метою 21 березня в  бібліотеці-філії № 4 провели консультацію «Пенсійний калькулятор на сайті Пенсійного фонду». В сайт вбудовано пенсійний калькулятор. Людям, котрі недостатньо кваліфіковано знаються на механізмах розрахунку і перерахунку пенсії, допоможе сайт для допомоги пенсіонерам у виборі оптимального варіанту розрахунку пенсії. 

Усім присутнім   допомогли розібратися в  роботі оновленого веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України,  що значно розширило дистанційний доступ громадян до послуг, що надаються Фондом.

Розважальна програма

«Сузір’я симпатій» 

 

 

День Cвятого Валентина – свято закоханих – відзначається 14 лютого в Європі з XIII століття, у нас – з початку 1990-х років. І саме з нагоди дня Валентина в бібліотеці-філії № 4 відбулась розважальна програма «Сузір’я симпатій». В цей провели розважальні конкурси для молодших дітей, в яких використовували різні ігрові, розважальні елементи. А також провели літературну вікторину про закоханих літературних героїв. Кожен поніс додому валентинку з гарним літературним зізнанням у коханні.

Святкова гостина

«Різдвяна кухня»

 

В Україні святкування Різдвяних свят здавна оздоблене різноманітними народними звичаями і традиціями. 4 січня бібліотека-філія № 4  запросила наймолодших користувачів бібліотеки на святкову гостину «Різдвяна кухня», де ознайомила всіх присутніх з особливостями святкування Різдва, а також традицією в надвечір’я Різдва  - Святою Вечерею. До вечері готуються заздалегідь. Святкова трапеза має урочистий характер і відбувається як спра­вжній ритуал. Святковий стіл повинен вражати своїм різноманіттям. Найголовнішою стравою на столі цього вечора є, безумовно, кутя. Протягом усіх свят, аж до Хрещення, кутя повинна стояти на найпочеснішому місці у кожній оселі. Учасники святкової гостини долучилися до приготування і частування святкових страв.

Доповненням заходу стала книжково - ілюстраційна виставка «Частування у Святвечір».

Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!

Правила етики спілкування із людьми з особливими потребами

Корисні посилання

Українська бібліотечна асоціація
Українська бібліотечна асоціація
Урядовий портал
Урядовий ппортал
Урядовий сайт для юних громадян
Урядовий сайт для юних громадян
Бібліоміст
Бібліоміст
Кам'янець-Подільська міська рада
Кам'янець-Подільська міська рада
Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник
Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник
Кам'янець-Подільська дитяча музична школа
Кам'янець-Подільська дитяча музична школа
Кам'янець-Подільський міський Будинок культури
Кам'янець-Подільський міський Будинок культури
Кам'янець-Подільська міська дитяча школа мистецтв
Кам'янець-Подільська міська дитяча школа мистецтв
Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
НБУ для дітей
НБУ для дітей
ДБУ для юнацтва
ДБУ для юнацтва
Хмельницька ОУНБ
Хмельницька ОУНБ
Хмельницька обласна бібліотека для дітей
Хмельницька обласна бібліотека для дітей
ХМ ЦБС
ХМ ЦБС
Кам'янець-Подільська бібліотека ЗОШ №12
Кам'янець-Подільська бібліотека ЗОШ №12
Кам'янець-Подільська бібліотека ЗОШ №15
Кам'янець-Подільська бібліотека ЗОШ №15
Кам'янець-Подільська ЦМБ ім. Костя Солухи
Кам'янець-Подільська ЦМБ ім. Костя Солухи
Кам'янець-Подільська ЦМБ ВКОЛ
Кам'янець-Подільська ЦМБ ВКОЛ

             Бібліотеки-філії

  Кам'янець-Подільської МЦБС

Бібліотека-філія № 1

Кам'янець-Подільської МЦБС

Бібліотека-філія №2  Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №2 Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №3  Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №3 Кам'янець-Подільської МЦБС

 Бібліотека-філія № 5

Кам'янець-Подільської МЦБС

 

Бібліотека-філія №6 для дітей Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №6 для дітей Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №7 Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №7 Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №8 для дітей Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №8 для дітей Кам'янець-Подільської МЦБС